İslam İşbirliği Teşkilatı Ziyareti

Uluslararası Helal Turizm Derneği (IHATO) İslam İşbirliği Teşkilatı Türkiye Daimi Büyükelçisi Sn. Salih Mutlu ŞEN’i ziyaret etti.

 

Uluslararası Helal Turizm Derneği (IHATO) yönetim kurulu başkanı Sn. Yusuf GERÇEKER ve yönetim kurulu başkan vekili Sn. Taner AYDIN, yönetim kurulu başkan yardımcıları Sn. Ruhat ÜLGEN CENGİZ, Sn. Yusuf YÜCEL, genel sekreter Sn. Emrullah Ahmet TURHAN ve IHATO danışma kurulu üyeleri Sn. Öğr. Gör. A. Abdullah TURHAN ve Sn. Doç. Dr. Ömer Akgün TEKİN, İslam İşbirliği Teşkilatı Türkiye Daimi Büyükelçisi Sn. Salih Mutlu ŞEN tarafından kabul edildi.

Yapılan görüşmede IHATO’nun mevcut faaliyet ve projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunularak sektörün talepleri dile getirildi.Bununla birlikteIHATO’nun amaçları arasında yer alan; İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde Türkiye öncülüğünde bir helal turizm çalışma grubu oluşturulması ve Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü bünyesinde de yine Türkiye öncülüğünde helal turizm ile ilgili bir temsil makamı kurulması hususlarında görüş alışverişinde bulunuldu.